Известие

Collapse
No announcement yet.

лампа за АБС???

Collapse
X
 
  • Filter
  • време
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Първоначално публикувано от Lisan Покажи съобщение
    Не е лошо да разкажеш цялата история!! и това което ти казах в събота. При смяната сте преебали датчика,след като го смените всичко ще загасне и няма да има грижи. Не ти трябват диагностики за да ти кажат че не ти работи преден десен датчик. При смяна на шенкел шанса да го извадиш здрав е почти равен на нула!!! Е това ти е проблема,другия път питай. Успех с ремонта!!!!!!!
    в събота минах през Лисан, обясних на Сашо какво е станало, мислех си да й направим диагностика, но той каза че е сме прецакали датчика (това го споменах още в първия пост) и няма смисъл да ми вземе парите напразно за диагностиката - благодарности за което
    но пусти му надежди, че може да е само грешка в компа, реших да мина диагностика, но така и не се се стигна дотам, замерихме датчика и се потвърди че е издал багажа. днес смених датчика и всичко се оправи от самосебе си - лампата изгасна и АБС-а си работи пак
    благодаря на Сашо и на колегите който писаха
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница
    sigpic

    Comment


    • #17
      Първоначално публикувано от WhitePower Покажи съобщение
      откачаш буксата на датчика ( в коша е ) и мериш
      трябва да има 1.5 ома съпротивление , ако няма тръгваш по кабела и гледаш къде е прекъснат.

      ако все пак искаш диагностика имам ком в гаража обади се да се закачим и да видим нешата.( ако успеем да се вържем с ЕКУто на АБС-а - което е отделно от това на колата )
      много благодаря колега,
      проблема е решен, но за в бъдеще ще имам в предвид твоята отзивчивост, пак благодаря
      Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
      Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
      Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница
      sigpic

      Comment


      • #18
        Първоначално публикувано от didod Покажи съобщение
        Ами... Шенкела при мен се държи на 2 болта към амортисьора. Под главите им има 2 пластини. Сваля се амортисьора, разпробиват се дупките (по спомен от 12 на 14 мм.) и сглобяваш. Вече е възможно да местиш амортисьора спрямо шенкела (съответно да променяш страничния наклон). На стенда се наглася точно страничния наклон, бележиш положението на шенкела и амортисьора. Пластините се заваряват за амортисьора. По този начин се фиксират болтовете в новото положение.
        Много объркано звучи, ама не мога по- ясно да го обясня сега. Ако мога по- конкретно, питай което не е ясно.

        И ако искате да преместим темата за страничния наклон. Тук да си остане само за ABS- а.

        съгласен съм колега за наклона, да е в друга тема и понеже преди време писах по този въпрос ето я темата:
        http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=19619

        там съм те питал кои дупки сте разпробили на твоята?
        Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
        Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
        Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница
        sigpic

        Comment

        Working...
        X